TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 2019

„Internet. Znam i wiem – jestem bezpieczny!”

Tradycyjnie w naszej szkole, w pierwszym dniu wiosny odbyło się podsumowanie TYGODNIA PROFILAKTYKI, który w tym roku był obchodzony pod hasłem: Internet. Znam i wiem – jestem bezpieczny!

W tygodniu poprzedzającym obchody we wszystkich klasach przeprowadzono lekcje dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, uczniowie klas I – V wykonywali plakaty związane z tą tematyką. W czwartek 21.03.br. społeczność szkolna spotkała się w hali gimnastycznej na warsztatach prowadzonych przez panią Beatę Rybińską z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami opracowywały korzyści i zagrożenia wynikające z dostępu do Internetu i komputera. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie czynniki chronią przed niewłaściwym korzystaniem z Internetu i komputera. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Następnie w ramach konkursu na film profilaktyczny zaprezentowane zostały 2 krótkie filmy, których autorami byli:
- klasa VII – K. Skibniewski, A. Pogorzelska, G. Mieteń, O. Sobotka, K. Matwiejczuk i N. Paprocka,
- klasa III gimnazjum – W. Gołębiewski i P. Zawadzki.

Zasłużenie zwyciężyła grupa z klasy VII, przedstawiając problem nieprzemyślanego działania podczas korzystania z profili społecznościowych. Jury doceniło wartość zaprezentowanych treści i wyrazistość przekazu.

Po przerwie obiadowej obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. „Życie to nie gra” przygotowany przez paniąJ. Próchenko i szkolną grupę teatralną. Ukazywał on ucieczkę młodych ludzi w świat wirtualny, skutkującą zerwaniem kontaktów z przyjaciółmi i rodziną, co w konsekwencji często jest przyczyną traumatycznych przeżyć i prowadzi do ludzkich dramatów. Przesłanie wynikające z tego spektaklu było bardzo wymowne i poruszające oraz zmuszające do refleksji.

W tym dniu również 8 uczniów zaprezentowało swoje umiejętności w konkursie recytatorskim z języków obcych. Mieliśmy też okazję wysłuchać wiersza w języku hiszpańskim, który wykonała G. Mieteń z klasy VII. W kategorii: język rosyjski zwyciężyła G. Jaczewska z kl. III gimnazjum, a w kategorii: język angielski,-W. Klukowska z klasy VIII.

Następnie przeprowadzony został konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie, który przewagą jednego punktu nad dziewczętami zwyciężyła drużyna chłopców z klas VI – VIII i gimnazjum.

Uroczystość zakończyła się rozdaniem dyplomów i nagród dla zwycięzców oraz wszystkich osób uczestniczących w konkursach.

Serdecznie gratulujemy!!!

Iwona Benedykciuk